Google’ın yaptığı son geliştirme ile artık  cihazlarınızı uzaktan yönetebileceksiniz. Uzaktan yapabileceğiniz 3 işlem bulunuyor.

1. Cihazınıza alarm çaldırmak. Bunu cihazınızı ev içinde bulamadığınızda bile kullanabilirsiniz.

2. Cihazınızın şifresini değiştirerek kitlemek. Cihazınızı bir yerde unuttuğunuzu düşünüyorsanız kurcalanmamasından emin olmak için bu özelliği kullanabilirsiniz.

3. Cihazınızdaki tüm verileri silmek. Cihazınızı kaybettiğinizi veya çalındığını düşünüyorsanız ve içinde önemli bilgileriniz var ise, bu özellik sayesinde cihazı uzaktan sıfırlayabilirsiniz.

Bu işlemleri yapmak için tabi ki cihazın internete bağlı olması gerekiyor. Aşağıdaki adımları gerçekleştirdiğinizde bu işlemleri yapmaya başlayabileceksiniz.

Google Android Manager sayfasına gidin. Eğer google hesabınızla giriş yapmadıysanız, gerekli bilgileri girerek giriş yapın. Açılan sayfada sol altta “Send a notification to your device” linkine tıklayın.

 Android Cihazlarınızı Uzaktan Kilitlemek Ve Verilerinizi Silmek

Bu işlem ile cep telefonunuza bir uyarı gelecek. Bu uyarıya tıkladığınızda açılan pencerede “Activate” diyerek, cihazınıza uzaktan erişimi aktive etmeniz gerekiyor.

 Android Cihazlarınızı Uzaktan Kilitlemek Ve Verilerinizi Silmek

Aktivasyon işlemini gerçekleştirdiğinizde, artık Android Deviec Manager sayfasını açınca telefonunuza başta saydığımız işlemleri yapabileceğiniz butonlar aktifleşecek. Lock ve Erase butonlarına basınca elbetteki önce bir uyarı çıkararak sizden confirmasyon istiyor. Android Cihazlarınızı Uzaktan Kilitlemek Ve Verilerinizi Silmek

 Android Cihazlarınızı Uzaktan Kilitlemek Ve Verilerinizi Silmek

Oy Verebilirsiniz...

0 / 5

Your page rank:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir