Tüm Android kullanıcılarının zaman zaman başına gelen bu sorunu bende bugün (14.06.2012) yaşamış bulunmaktayım.. Telefonuma Winamp yükledim ve bir müzik açtım o sıra telefon kilitlendi ve kapatıp açtığımda bu sorun ile karşılaştım. 

İnternette uzunca bir araştırma yaptıktan sonra sizlere benim tek seferde denediğim ve çözüme ulaştığım bir yöntemi söyleyeceğim. Herhangi bir program yüklemenize gerek yok, lakin her telefonda olduğu gibi programlarınız bozuluyor. Bu bizim yapacağımız yöntemle alakalı değil, bu sorun oluştuğunda programlar bozulmuş oluyor zaten.. Daha fazla uzatmadan çözüme geçelim.

1. Facebook Uygulamasını Kaldırıyoruz

2. Ayarlar/Uygulamalar/Tüm Uygulamalar/Kişi Depolama ya girip önbelleği ve verileri temizle diyoruz ve sorun hemen ortadan kalkıyor..

Bu yöntem dışında, bunları da deneyiniz lütfen
(Alıntıdır)

1 ) Hatayı aldıktan sonra telefonunuzu Türkçe dilinde değilde İngilizce dilinde kullanmayı deneyin bakalım sorun devam edecek mi ? Genellikle düzeldiğini gördüm.
2 ) Uygulamalarınızın ön belleklerini silin ve telefonunuzu kapatıp açın.
3 ) Uygulama güncellemesi yaptıktan sonra bazı telefonlarda bu hatayı aldığını duydum telefonunuzun güncellemelerini yok etmek için telefonunuzu sıfırlayın , içindeki herşeyi sil diyerek tabi sonra kullanmaya başlayın ve güncelleme yapmayın.
4 ) Daha önce farklı romlar attıysanız ve başka rom yüklediniz ise yazılımsal çakışmalardan dolayı bu sorun orataya çıkabilir. Yazılımınızı tekrar yükeyin yani tekrar orjinal romunu atın.
5 ) SD Kartınızı taktığınızda bu sorun ortaya çıkıyorsa eğer SD kartınızı bilgisayarınızda biçimlendiri n.
6 ) Format attığınıza yedeklediğiniz uygulamalar varsa bunları tekrar yüklemeyin.
7 ) Telefonunuzun orjinal yazılımını atın ; sony için : update service , samsung için : kies vb..

Umarım bir çözüm yolu olmuştur. 

Oy Verebilirsiniz...

0 / 5

Your page rank:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir