General mobile discovery cihazınız varsa ve cihaz ile ilgili sorunlar yaşıyorsanız cihaza yazılım yüklemeniz gerekmektedir. Öncelikle bu işlemler sonucu veri kaybı yaşayabilirsiniz o sebeple rehbet, sd kart vb önemli bilgilerinizi yedeklemeyi unutmayın. Telefonunuz açılıyor, donma, yavaşlama vb sorunlar yaşıyorsanız menü’den ayarlar kısmına gelip fabrıka ayarlarına çevir yaparak cihazı sıfırlayabilirsiniz fakat cihaz sürekli reset atıyor veya  menü kısmına ulaşamıyorsanız sırası ile aşşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

Öncelikle bu anlatım general mobile discovery 16 gb cihazlar için geçerlidir. Fakat diğer telefonlarınız içinde kullanabilirsiniz tabi uygun olanı indirip. Aşşağıda 4 gb ve 16 gb olan yazılım dosyalarını sizlere veriyorum.

Discovery 4 GB modelinize 4.2 JellyBean yazılımını yüklemek için aşşağıdan indiriniz

General Mobile Discovery 4 GB 4.4 Kitkat İndir

General Mobile Discovery 4 GB 4.4 Kitkat İndir ( Alternatif Link )

 

 

Discovery 4 GB modelinize 4.2 JellyBean İndir

Discovery 4 GB modelinize 4.2 JellyBean İndir ( Alternatif Link )

 

 

Discovery 16 GB modelinize 4.2 JellyBean yazılımını indir

Discovery 16 GB modelinize 4.2 JellyBean yazılımını indir ( Alternatif Link )

 

 

Discovery 16 GB modelinize 4.4 KitKat yazılımını indir

Discovery 16 GB modelinize 4.4 KitKat yazılımını indir ( Alternatif Link )

 

 

Uygun olan yazılımı yukarıdan download ettikten sonra şimdi uygulamaya gelelim

1.Adım indirdiğiniz dosyayı açalım, kurulum otomatik olarak başlayacaktır. Install butonuna basıp kurulumun tamamlanmasını bekleyiniz.

general-mobile-discovery-16gb-yazılım-yükleme1

2.Adım kurulum aşamasında aşşağıdaki resimdeki gibi bir uyarı alabilirsiniz. Bu uyarıya ” bu sürücü yazılımını yine de yükle ” seçeneğini seçiniz.

general-mobile-discovery-16gb-yazılım-yükleme2

3.adım gelen uyarı kısmında ” exit ” butonuna basarak kurulumu tamamlayanızı.

general-mobile-discovery-16gb-yazılım-yükleme3

Kurulum aşaması burada son bulmaktadır şimdi sıra programı çalıştırma kısmına geldi. Telefonunuz açık ise power (güç) tuşuna basarak telefonu kapalı konuma getirin, gerekirse bataryayı söküp 10-15 sn sonra tekrar bağlayın. Bu aşamaya kadar usb kablosunun telefon ile bağlantısı olmaması gerekiyor eğer telefon usb kablosu ile bilgisayara bağlı ise bağlantıyı koparın.

general-mobile-discovery-16gb-yazılım-yükleme4

Yukarıda resimde göründüğü gibi options kısmından ” CheckSWVer ” seçeneğindeki tik işaretini kaldırın. Daha sonra Download butonuna basın daha sonra telefon kapalı konumdayken usb kablosu ile telefonu bilgisayara bağlayın

general-mobile-discovery-16gb-yazılım-yükleme5

Telefonu bilgisayara bağladığınız’da yukarıdaki gibi bir hata mesajı alabilirsiniz.Driver yükleme işlemi 1-3 dakika arasında değişmektedir bu kurulum bittiğinde usb kablosunu telefondan çıkartıp tekrar taktığınız zaman yazılım otomatik olarak yüklenmeye başlayacaktır.

general-mobile-discovery-16gb-yazılım-yükleme6

Resimdede görüldüğü gibi sol kısımda telefona ait bilgiler geliyor ve aşşağıda sarı renkle gösterilen yerde ise telefonunuza yazılım yükleme durumu görülüyor bu kısım %100 olana kadar bağlantıyı kesmeyiniz.

general-mobile-discovery-16gb-yazılım-yükleme7

Son olarak bu ok işaretini gördüğünüz’de yazılım işlemi sorunsuz bir şekilde bitmiştir usb kablosunu çıkartabilirsiniz. Telefonunuz kapanıp açılacaktır daha sonra ilk aldığınız güne dönmüş olacaktır. Dil, saat vb ayarları yaptıktan sonra telefonunuzu kullanabilirsiniz. Herhangi bir sorunla karşılaşmanız durumunda alt kısımda bulunan yorum bölümünden bizlere yazabilirsiniz…!!

Oy Verebilirsiniz...

0 / 5

Your page rank:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir