Android işletim sistemini kullanan akıllı telefon ve tabletler ülkemizin en yaygın olarak kullanılan mobil cihazları. Bu cihazlarda uygulama indirmek için ise Google’ın resmi uygulama marketi olan Google Play Store‘u kullanmaktayız. Fakat kimi zaman Google Playüzerinde uygulama indirirken veya Google Play’de gezinti yaparken çeşitli hatalarla karşılaşabiliyoruz. Bu hatalardan biri olan “Google Play durduruldu” hatası birçok kullanıcının şikayetçi olduğu ve çözüm aradığı bir durum. Biz de bu yazımızda bu Google Play çökme sorunu için kullanabileceğiniz bir çözüm yolunu sizlerle paylaşacağız. Resimli anlatımımızdan yararlanarak kolayca gerekli ayarları yapabilirsiniz ve problemi çözerek Google Play Store’u kullanmaya başlayabilirsiniz.

“Google Play durduruldu” hatasının sebeplerinden biri cihazınızda saklanan Google Play Store verilerinin ve önbelleğinin sorunlu olması. Bu verileri ve Google Play önbelleğini temizleyerek bu problemi çözebiliyorsunuz. Google Play Store verilerini ve önbelleğini temizlemek için ilk olarak Android akıllı telefonunuzun veya tabletinizin ayarlarına girin. Ayarlar altından “Uygulamala” başlığını açıyoruz:

Uygulamalar menüsü açılınca parmağınızı ekranda sola doğru sürükleyerek “Tümü” sekmesine geçiş yapın:

“Tümü” sekmesi açılınca listelenen uygulamalar arasından “Google Play Store” uygulamasını bulun ve üzerine dokunun:

Google Play Store seçenekleri açıldığında “Verileri temizle” ve “Önbelleği temizle” tuşlarının üzerine dokunun:

Temizlik işlemi bitince telefonunuzu yeniden başlatın. Artık Google Play’in çökme problemini çözülmüş olacaktır. Umarız yazımız işinize yaramıştır, bir sonraki yazımızda görüşmek üzere, hoşçakalın.

Oy Verebilirsiniz...

0 / 5

Your page rank:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir