Şuan kullandığım Plusnet’den bahsetmek istiyorum.

Neden derseniz, çünkü fiyat/Performans olarak memnunum.

Bu zamana kadar alt yapım iyi değildi ve TTnet, TurkNet, GIBIRNET ve PlusNET kullandım.

Konya Şehir merkezinde eski yerleşim yeri olduğu için 8-10 mbps yi geçmemekteydi hızım. TTnet in 8 i geçince giden internetinden Turknet’in Yapa desteği ile 12 alabildim.

Turknet’in bana göre problemi teknik servis oldu. Bizim orası blok blok olduğu için talep açmamla teknik servis bizim değil karşı bloğa hattı taşımış ve kendi binama aldıramadığım için hattımı kapatmak zorunda kaldım. yaklaşık 2 hafta internetsiz kaldım. Burada Gıbır’a geçtim. Gıbır hemen ertesi gün gelip bağlayıp hızlıca işlemleri hallettiler. Fiyat/Performans olarak güzeldi. Müşteri hizmetleri de Whatsapp üzerinden iletişime geçebiliyorsunuz. Gıbır’ı sevmiştim fakat fibere geçemedim, binamıza fiber bağlanmıştı ve Gıbır Bulmadı. Son olarak PlusNet’e geçtim. Şuan 100 mbps olarak Plus’dan alıyorum ve son TTNET in sağlayıcılara yaptığı ve kullanıcıya direk yansıyan, belimizi büken zamlardan sonra bile 130 lira gibi bir fiyat ile kullanıyorum. Şuana kadar 4-5 ayda 1 defa gece kesinti oldu onda da bildirdik gece bile olmasına rağmen destek verip düzelttiler.

Kısacası Hattınız iyi veya kötü olsa da bize göre:

1-Plusnet

2-Gıbırnet

3-Türknet

4-TTnet

denenebilir firmalar.

Zamanımızın rekabet açısından ve fiyat/performans bakımından karşılaştırmam bu şekilde.

Ayrıca Sabit ip vb hizmetleri de TTnet’de 40 civarı, Diğerlerinde 15-20 Tl arası. Evde mini Nas, sunucu vb yapacak arkadaşlara duyurulur…

 

Oy Verebilirsiniz...

0 / 5

Your page rank:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir