Önemli bir sorun Windows 7’nin beklenmedik bir şekilde kapanmasına ya da yeniden başlatılmasına neden oluyorsa, dur hataları (zaman zaman mavi ekran ya da siyah ekran olarak da adlandırılır) meydana gelebilir. “Bilgisayarınızın zarar görmesini engellemek için Windows kapatıldı” ifadesini içeren bir ileti görebilirsiniz.

Bu hatalar hem donanım hem de yazılım sorunlarından kaynaklanabilir ve sorunun giderilmesi zor olabilir. Aşağıdaki araçlar ve yöntemler çoğu zaman Windows’u yeniden çalışır duruma getirmenize yardımcı olabilir.

Aşağıdaki araçları kullanarak belirli yazılım değişikliklerini kaldırabilir veya geri alabilir, Windows başlangıç dosyalarını onarabilir ve sisteminizi önceki bir yedeğe geri yükleyebilirsiniz. Bu önerilerden hiçbiri sorunu düzeltmezse, Windows 7’yi yeniden yükleyebilirsiniz.

Aşağıdaki araçlardan bazıları, Sistem Kurtarma Seçenekleri menüsünde bulunmaktadır. Bu menü bilgisayarınızın sabit diskinde önceden yüklenmiş durumdadır ve Windows 7 yükleme medyasında da bulunmaktadır.

Windows’u kurtarmaya çalışırken:

  • Tablet PC veya dokunmatik ekranlı başka bir bilgisayar kullanıyorsanız, Sistem Kurtarma Seçenekleri menüsündeki Başlangıç Onarma ve diğer araçları kullanmak için klavye ve fare bağlamanız gerekebilir.
  • Daha fazla bilgi için, bkz. Windows 7 programında sistem kurtarma seçenekleri nelerdir?
  • Bilgisayarınızda Windows 7 önceden yüklenmiş durumda geldiyse, bilgisayarınızın üretici firması sisteme başka kurtarma seçenekleri de dahil etmiş olabilir. Daha fazla bilgi için bilgisayarınızın belgelerine bakın veya üreticisinin web sitesini ziyaret edin.

Oy Verebilirsiniz...

0 / 5

Your page rank:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir