Windows 7’yi yüklerken ürün anahtarınızın geçerli olmadığını belirten bir hata alırsanız, aşağıda belirtilen nedenlerden kaynaklanıyor olabilir:

  • Ürün anahtarınızı yanlış yazmış olabilirsiniz. Yeniden yazın.
  • Bilgisayarınızda yüklü Windows 7 sürümüyle eşleşmeyen bir ürün anahtarını kullanıyor olabilirsiniz. Ürün anahtarının etkinleştirmeye çalıştığınız sürüm için olup olmadığını denetleyin.
  • Ürün anahtarı Windows 7’nin bir yükseltme sürümü içindir ve Windows 7 yüklendiğinde Windows’un önceki sürümü bilgisayarda yüklü değildir. Windows 7’nin bir yükseltme sürümünü yüklemek için, bilgisayarınızda Windows Vista veya Windows XP yüklü olmalıdır. Yükleme işlemine başlamadan önce sürücüyü biçimlendirdiyseniz, Windows 7’yi etkinleştirmek için yükseltme ürün anahtarını kullanamazsınız. Windows 7’yi etkinleştirmek için, önceki Windows sürümünüzü yüklemeniz ve ardından Windows 7’yi yeniden yüklemeniz gerekir. Etkinleştirme işlemiyle ilgili yardım için, Microsoft Destek web sitesine gidin.

    Windows 7 etkinleştirme hataları hakkında daha fazla bilgi için bkz. Windows 7 etkinleştirme hatası: 0xC004F061.

Windows 7’yi çalışan geçerli Windows sürümünüzle birlikte yüklemenizi öneririz. Sabit sürücüyü biçimlendirmek istiyorsanız ve Windows 7’nin bir yükseltme sürümünü kullanıyorsanız, Windows 7 yükseltme diskini veya USB flash sürücü kullanarak bilgisayarınızı başlatmanız, Özel (gelişmiş)’i tıklatmanız ve ardından Sürücü seçenekleri (gelişmiş)’i tıklatmanız gerekir.

Ürün anahtarınızı doğrulamak için, bilgisayarınızdaki ürün anahtarı etiketini veya Windows paketini ya da Windows 7’yi çevrimiçi satın aldıysanız veya karşıdan yüklediyseniz onay e-postasını arayın. Ürün anahtarı etiketlerinin örneklerini görmek içinMicrosoft web sitesine gidin.

Ürün anahtarınızı yine de bulamazsanız, Windows’u etkinleştirmek için yeni bir ürün anahtarı satın almanız gerekebilir. Aynı Windows 7 sürümünün, kullanabileceğiniz bir ürün anahtarı içeren yeni bir kopyasını satın alabilirsiniz. Daha fazla bilgi için bkz.Yeni bir Windows 7 ürün anahtarı edinme.

Hata iletisi almadan ürün anahtarını giremiyorsanız, kutuyu boş bırakabilir ve İleri’yi tıklatabilirsiniz. Bu, kurulumu tamamlamanıza izin verecektir, ancak Windows 7 kopyanızı etkinleştirmeyecektir. Yüklemeden sonra 30 gün içinde Windows’u etkinleştirmeniz gerekir. Kurulumdan sonra Windows 7 etkinleştirme hakkında bilgi için bkz. Bu bilgisayarda Windows 7’yi etkinleştirme ve Windows 7’yi etkinleştirme: sık sorulan sorular.

Orijinal olmayan Windows kopyası kullanıyorsanız ürün anahtarı geçerli olmaz.

Kopya kullanıyorsanız bir bok yapamazsınız, ya crack vb programlar bulmalısınız yada en yakın bir bilgisayarcıya gidin onlarda para kazansın hep Bill Gates’mi kazanacak. Yada gidin Vatan , Gold , Bimex vb teknoloji marketlerine alın bi kara kutu.

Yada en güzeli;

Download Linux

Download Pardus

Oy Verebilirsiniz...

0 / 5

Your page rank:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir