Android rehber yedekleme işlemi için öncelikle Android telefonumuzun rehberini açıyoruz ve telefonumuzun menü tuşuna basarak seçeneklere göz atıyoruz.

350x583xandroid-rehber-yedekleme-nasil-yapilir-4.png.pagespeed.ic.HBJWuYy5L4

Açılan seçenekler arasından “İçer aktar/Dışa aktar” seçeneğini seçiyoruz. Bu seçeneği seçtikten sonra bize rehber yedekleme işlemi için alternatifler sunulacak. Dilersek rehberimizdeki kayıtları hafıza kartımıza yedekleyebilir, dilersek SIM kartımız üzerine yedekleyebiliriz:

350x583xandroid-rehber-yedekleme-nasil-yapilir-5.png.pagespeed.ic._fb9oatOYe

Rehberimizi hafıza kartımıza yedeklemek için “SD karta çıkar” seçeneğini seçiyoruz. Bu seçimi yaptıktan sonra rehber bilgilerimiz hafıza kartımızda özel bir dosya olarak kaydedilecek. Eğer sonradan bu rehber yedeğini yeni telefonumuza veya fabrika ayarlarına döndürdüğümüz telefonumuza yüklemek istersek yine rehberimizdeki aynı menüye ulaşıp “SD kartından al” seçeneğini seçebiliriz. Bu sayede bütün kayıtlarımız kolay bir şekilde geri gelmektedir. Benzer şekilde aynı işlemler SIM kart için de uygulanabiliyor.

İşte rehberimizi yedekleyebilmek için uygulamamız gereken adımların hepsi bu kadar. Umarız yazımız size yardımcı olmuştur, bir sonraki yazımızda görüşmek üzere hoşçakalın.

Oy Verebilirsiniz...

0 / 5

Your page rank:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir