Android işletim sistemi günümüzde en çok kullanılan sistemdir. Piyasaya çıkan her akıllı telefon modelini baz alırsak Android sistemli olanlar en büyük yüzdeye sahip olurlar. Bu nedenle sürekli mobil teknoloji haberlerini verdiğim bu sitede Android sistemli cihazınızda nasıl telefon rehberini yedekleyebileceğiniz konusunda bilgiler vereceğim.

Android Telefon Rehberini Gmail’e Yedekleme

Rehber kayıtlarınız artık güvende. Gerçi yeni bir teknoloji değil. Android’e özel de sayılmaz. iOS‘da daiCloud üzerinden rehberinizi senkronize edebiliyorsunuz. Ama çoğumuz Gmail kullandığı için, direk rehberinizin Gmail’de yedeklenmesi oldukça pratıik.

Kısaca Android işletim sistemli akıllı telefonlarımızın rehberindeki numaralarıGmail hesabımız ile senkronize edip, orada saklayabiliyoruz.
Artık SIM kartım kırıldı ben ne yapacağım, tüm numarlarım oradaydı gibi serzenişler geride kaldı. Tabi sizler de benim gibi telefonunuzu evde unutabiliyorsanız, numaralara ihtiyaç duyacaksınız ve numaralarınız mail adresinizde saklı olacak.
Bunu bilmek, evde unutulan telefonun üzüntüsünü inanın hafifletiyor.
Şimdi sizlere Android’deki numaraları, Gmail’e senkronize edip, Gmail’den ulaşmayı göstereceğiz. Bir sürü kullanıcının eminim ki işine yarayacaktır.

Android akıllı telefonları ve tabletleri ilk açtığınızda gerekli bilgileri giriyorsunuz. Ayarlamaları geçtikten sonra Gmail hesabı isteniyor. İşte bu sırada telefonunuza istediğiniz Gmail adresini yazın. Bundan sonra cihazınız ile Gmail hesabınız senkronize oluyor. Tabi bu kadar değil. İlk kayıt ekle dediğimizde SIMmodunda oluyor. Benim SIM kart eski olduğundan kayıt hafızası az ve isimlere çok karakter veremiyorsunuz. İşte senkronize edilmesi istediğimiz mail adresini, SIM yazan yerden seçiyoruz.

Kişilerden, kayıt ekle dediğimizde 3 ve daha fazla opsiyon karşımıza çıkıyor. Benim iki tane Gmailhesabım var. O yüzden 4 tane çıktı. Sizin telefona senkronize edilmiş şekilde 5 tane Gmail hesabınız olsaydı bu sayı 8 olacaktı.
Mail adresinde görünmesini istediğiniz ve çok mail adresiniz varsa aralarından bir tanesini seçerek giriyorsunuz.

Sıra geldi bilgileri girmeye. Bu bilgiler telefonun kendi hafızası ve Gmail’e senkronize olacağı için, bir sürü detay girebiliyorsunuz.

Sıra geldi Gmail hesabımızdan numaraları görmeye. Sonra da kayıt yaptığımız SDN profiline bakalım.

Gördüğünüz gibi numaralar gözüktü.

Oy Verebilirsiniz...

0 / 5

Your page rank:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir