General Mobile’ın geçtiğimiz senelerde piyasaya sürdüğü Discovery model telefonları artık çevremizde oldukça sık görür olduk. Fiyat-performans değerlendirmelerinde her zaman tercih edilebilir olarak gösterilen Discovery’nin Türkiye pazarında bu denli talep görmesinin ardından hemen bir üst modeli olan Discover Elite de satışa sürüldü. Ve aslında gün sayılarak beklenilen bu cihazlara talep o kadar çoktu ki; çıktığı günün ertesi gün erişememe gibi durumlar da yaşandı.

Fakat fiyatı bu denli iyi ve yeni bir ürün iken çıkabilecek kronik hatalardan korkan bir kesim vardı. Zira fazla da uzun sürmedi. Şarj kısımlarında aşınmaların sık yaşanması sorununa yeni birer şarj aleti almakla çözüm bulundu. Fakat Discovery ardından öyle bir sorun çıkardı ki, çoğu kullanıcıyı telefonlarını rafa kaldırmaya itti. Biz bu noktada “Sakin olun şampiyonlar!” diyoruz ve işin çözümünü size kolayca anlatıyoruz.

General Mobile Discovery’nin Google Play Store sorunu olarak da bilinen, cihazda yeterli alan yok uyarısıyla uygulamaları indirilmemesi sıkıntısından bahsediyoruz. Cihazınızda yeterli alan olsa dahi (gerek telefon gerek sd kart) bu uyarıyı alabilirsiniz. Bu durum için ilk önerimiz gereksiz uygulamaların verilerini düzenli olarak temizlemeniz. Onun haricinde asıl sorunun çözümü ise çok basit.

General Mobile Discovery cihazınızdan Ayarlar kısmına girin. Tüm Ayarlar diyerek Uygulamalar kısmına gelin.

discovery-google-play-sorunu-1

Uygulamalar bölümünden Google Play Store’u seçin. (Dikkat: Google Play hizmetlerinde yapacağınız değişiklikler cihazınızdaki hesapların silinmesine ve verilerin kaybolmasına sebep olabilir. Karıştırmayın.)

discovery-google-play-sorunu-2

Google Play Store’a girdikten sonra Verileri temizle deyin ve Güncellemeleri Kaldır seçeneğini kullanın.

discovery-google-play-sorunu-3

Ardından tekrar ana menünüzden Google Play Store’a girmeyi deneyin istediğiniz uygulamayı indirmek için. Bu sırada tasarımın farklılığını ve eski oluşunu fark edeceksiniz, sorun yok. Uygulamayı aratıp seçerek, indirme işleminizi başarıyla tamamlayabilirsiniz.

Üzerinden zaman geçtikçe Google Play Store kendini güncelleyeceğinden dolayı, her uygulama indirme öncesi bu işlemi tekrarlamanızı tavsiye ederiz.

Oy Verebilirsiniz...

0 / 5

Your page rank:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir