Telefonun sim ve sd kartını çıkarın , telefonun başlat tuşuna basın ve androidi açın.

açtıktan sonra; sağ üst köşesini aşağıya doğru kaydırın ve o ince menüyü genişletin.

sonra; yine sağ üst taraf da çıkan kare tuşuna basın.

daha sonra yine; sağ üst köşedeki ÇARK şeklindeki düğmeye basın;

yine sağ daki ALL SETTİNGS seçeneğine basın ve en aşağılarda YEDEKLE VE SIFIRLAYA BASIN

ORADA FABRİKA AYARLARINA BASIN ( YALNIZ TÜM VERİLERİNİZ GİDECEKTİR !!!! ) telefonunuz ilk aldığınız zamanki gibi olacak ve sorun çözülmüş olacaktır.

PEKİ !!!!!!! neden böyle oldu? derseniz, nedenini açıklayayım : telefonda 4 gb lık hafıza var ve işletim sistemi de yüklendiğinde; bu boş alan, sizin yüklediğiniz uygulamalarla birlikte ( ben 40 a yakın yüklemiştim) boş alan 200 mb lara kadar düşüyor
ve telefonda hafızada yer kalmadığından başlatılamıyor …. veya çok fazla dandik uygulama yüklendiğinden 1gb ram dolduğu için işletim sistemi çalışacak duruma gelemiyor. bir kişinin (firma bazlı uygulamalar değil) yaptığı dandik uygulamaları silin. firma bazlı uygulamalar kalabilir.

o yüzden uygulamaları SD kartınıza yükleyin
bunun içinde AYARLAR : UYGULAMALAR : BURADAN SD KARTA AKTARABİLİRSİNİZ
VEYA HUT : ÖNCEDEN

AYARLAR : DEPOLAMA : TERCİH EDİLEN YÜKLEME KONUMUNU SD kart olarak seçin.

son olarak tavsiyem 32 gb lık SD kart almayın pişman olursunuz. en iyisi de olsa; hafıza dolmaya başladığı zaman telefonda çok yavaşlama ve takılmalar olacaktır. sorunlar çıkacaktır.
o yüzden 16 gb lık olandan ve en hızlı olandan alabilirsiniz. marka vermek istemiyorum ama ne yapayım. ben sandisk ultra aldım anroid tabanlı telefonla uyumlu olanından aldım. dediğim gibi 32 gb almayın
zaten 2-3 ay sonra telefondan hevesiniz geçecektir daha az kullanmaya başlayacaksınız, o zaman 16 gb size yeter de artar bile.

Umarım yapabilirsiniz. Sonra sıfırlayıp programlarınız Vs uçacak, doğabilecek sorunlardan web sitemiz mesul değil sonuçta. Telefon düşer Vs yüklemez o ihtimallerde var.

Oy Verebilirsiniz...

0 / 5

Your page rank:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir