Sabit diskinizin hatası olmadığından emin olarak bazı bilgisayar sorunlarını çözebilir ve bilgisayarınızın performansını iyileştirebilirsiniz.

  1. Başlat düğmesi Başlat düğmesinin resmive ardından Bilgisayar’ı tıklatarak Bilgisayar’ı açın.
  2. Denetlemek istediğiniz sabit disk sürücünüzü sağ tıklatın ve Özellikler’i tıklatın.
  3. Araçlar sekmesini tıklatın, ve ardından Hata denetimi altında Şimdi Denetle’yi tıklatın. Yönetici izni gerekli Yönetici parolası veya onay istenirse, parolayı yazın veya onay verin.

    Taramanın algıladığı dosyalar ve klasörlerle ilgili sorunları otomatik olarak onarmak için, Dosya sistemi hatalarını otomatik olarak düzelt’i seçin. Aksi halde, disk sorunları yalnızca bildirir, düzeltmez.

    Eksiksiz bir disk denetimi gerçekleştirmek için, Bozuk bölümleri tarayıp düzeltmeye çalış’ı seçin. Bu tarama sabit diskteki fiziksel hataları bulmaya ve onarmaya çalışır; tamamlanması uzun sürebilir.

    Dosya hatalarını ve fiziksel hataları denetlemek için, Dosya sistemi hatalarını otomatik olarak düzelt ve Bozuk bölümleri tarayıp düzeltmeye çalış seçeneklerinin ikisini de seçin.

  4. Başlat’ı tıklatın.

Sabit diskinizin boyutuna göre, bu bir kaç dakika sürebilir. En iyi sonucu almak için, hata denetimi yapılırken bilgisayarınızı başka görevler için kullanmayın.

Oy Verebilirsiniz...

0 / 5

Your page rank:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir